Stránky loveckých psů plemene Hungarian Vizsla a Nova Scotia Duck Tolling Retriever
 

Vítám Vás na našich stránkách!

Jmenuji se Veronika a jsem ze Zlína. Svého prvního psa jsem dostala v osmi letech, byl jím černý Shar-Pei Sam a žil s námi mnoho let. Jako plnoletá jsem si pořídila maďara Artieho. Volba plemene byla zcela náhodná, prostě se mi jen líbil, neměla jsem ani zdání o nějaké lovecké kynologii.  V jeho 5ti měsících jsme se zúčastnili první výstavy a srazu zrzavců a bylo vše jinak. Velmi mne tehdy zaujalo, jak psi práci milují a jak při ní vypadají šťastně. V roce jsme začali pilně cvičit a šli na první zkoušky, které jsme vyhráli. I když další průběh nebyl úplně tak lehký, jelikož jsem byla naprosto nezkušenou vůdkyní, výcvik v mém podání byl tak trochu pokus omyl :) Přes to všechno má Artie ve třech letech ZV, PZ, SZVP, LZ i VZ. Letos jsme se zúčastnili několika memoriálů a na podzim složili zkoušky ovladatelnosti ZZO. Díky vstřícnosti MS Včelín (Louky-Prštné) se s Artíkem věnuji myslivecké praxi.  Jelikož ho jakýkoli výcvik moc baví a mě samozřejmě taky, začali jsme i s clicker-tréninkem, jde to sice pomalu, ale nevzdáváme se :)

Artie je pro mne velkým učitelem, který naprosto změnil a naplnil můj život.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Kontakt

Veronika Marková
Zlín
Tel.: 777 914 144

veronika.markova@email.cz

"Na psí společnosti je nejlepší to, že ze sebe můžete dělat šaška a pes vás nejen nebude plísnit, ale bude šaškovat společně s vámi."

Samuel Buttler